Zadzwoń: +48 513 053 255wino@winiarnia-assas.pl
wtorek-piątek 14.00-19.00
Zapraszamy od 03-23 czerwca!

O nas

W naszej unikalnej winiarni w Śmiglu- Koszanowie, mamy do zaoferowania ponad 70 gatunków win, które pochodzą z małych winnic w Langwedocji, i które nie trafiają do sprzedaży sieciowej.

Nasza winiarnia w Polsce jest otwarta sezonowo. O czasie jej otwarcia, aktualnościach (prezentacjach, degustacjach, biesiadach) informujemy na naszej stronie, jak również można być osobiście informowanym, wpisując się na listę newsletters.

Aleksandra i Guilhem

Aleksandra – muzyk, od ponad 25 lat zamieszkująca na południu Francji, gdzie uczy francuskie dzieci gry na fortepianie zapoznając je z pięknem muzyki polskich kompozytorów, a jej mąż Francuz, będąc w Polsce uczy Polaków delektować się francuskim winem.

Aleksandra i Guilhem Grousset, którego rodzina posiada od 4 pokoleń plantacje winnic, otworzyli w Śmiglu winiarnie umożliwiając mieszkańcom okolicy i regionu degustacje win pochodzących ze słonecznego południa Francji, a organizując biesiady muzyczne połączyli dwie życiowe pasje : wino i śpiew.

Region pochodzenia naszych win

Winnice położone w odległości 20 – 25 km od Morza Śródziemnego w północno- wschodniej części departamentu Herault, na pograniczu z departamentem Gard.

Rozlokowane wokół  Pic Saint Loup ( najwyższe wzniesienie 660 m n.p.m. ) mają podłoże typowo  wapienne miejscami miękkie, twarde, jak również margiel ( skała osadowa).

Klimat typowo śródziemnomorski  z mała domieszką kontynentalnego ( wpływ wzniesień Cevennes : południowo – wschodnia  część Masywu Centralnego ).

Winogrona najczęściej uprawiane w naszym regionie : Grenache, Mourvedre i Syrah, Pinot Noir i dawny Carignan  ( dla win czerwonych), natomiast  dla win białych :
Marsanne, Roussane, Viognier, Grenache blanc, Vermentino i Muscat.

Staramy się poszerzać naszą ofertę

W poszukiwaniu nowych win do naszej winiarni :

Domaine de Perriere – St. Vincent de Barbeyrargues

kwiecień 2018

Wina bez siarczanów i wina ekologiczne

Dla klientów zainteresowanych winem bez siarczanów mamy  możliwość ich zamówienia.

Wina ekologiczne

Dla klientów zainteresowanych winami ekologicznymi mamy w ofercie:
– wina organiczne ( AB – Agriculture Biologique ),
– wina biodynamiczne,  ( uwzględnienie faz księżyca przy pracach na winnicy )

Wina te pochodzą z okolicznych winnic, więc mamy możliwość ich weryfikacji na całym etapie: uprawę winogron (bez używania nawozów, syntetycznych środków ), jak i przebieg ich winifikacji ( bez dodatku sztucznych drożdży i innych związków).

Mamy możliwość zamówienia i sprowadzenia win ekologicznych z całego naszego regionu.